v5 YENİLİKLER

Optima Dekor v5 YENİLİKLER

Versiyon 5 için hazırladığımız yenilikleri size gururla sunuyoruz. Lütfen inceleyin eğer eksik gördüğünüz noktalar varsa bize email ile bildirmeniz bizleri sevindirir.

İzlemek için lütfen videoların üzerine tıklayın veya tekrar izleyecekseniz üzerine sağ tuş yapın ve Hedefi Farklı Kaydet seçin.

V5 TANITIM VİDEOSU

AŞAĞIDAKİ LİSTEDE GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE OPTİMA DEKOR VERSİYON 5 TE BÜYÜK YENİLİKLER GÖRDÜ. ARTIK RAKİPLERİNDEN HİÇ BİR AŞAĞI YÖNÜ KALMADI DİYEBİLİRİZ, ÜSTÜN YANLARI ZATEN DEVAM EDİYOR…

3 BOYUTTA TASARIM
Artık Optima Dekor’un rakiplerinden hiç bir eksik yönü kalmadı desek yanlış olmaz herhalde. Nihayet projeleri görerek 3 boyutta tasarlama imkanı artık Optima Dekor’da var.

3 BOYUTTA TASARIM
Artık Optima Dekor’un rakiplerinden hiç bir eksik yönü kalmadı desek yanlış olmaz herhalde. Nihayet projeleri görerek 3 boyutta tasarlama imkanı artık Optima Dekor’da var.

OPTİMİZASYON
Diğer adı Firesiz Kesim. Optima Dekor’da tasarladığınız mutfaklar artık bir kaç tuş ile otomatik olarak panel üzerinde optimize ediliyor. Optima Dekor’un içinde optimizasyon yapılması demek , yakın zamanda CNC ile data iletişimide kurulabilmesi demektir.

İNTERNETTEN OTOMATİK GÜNCELLEME
İnternet üzerinden aylık otomatik güncelleme varmı kontrol edilir. Varsa sizden yüklemek için izin ister.

DONGLE
Dangıl ile programı dilediğiniz bilgisayarda kullanın. Dangıl USB flash bellektir, program takınca çalışır, çıkarınca durur. Diğer/SSS de dangılla ilgili detayları mutlaka okuyun.

CNC VE EBATLAMA
Tasarlanan mutfağı bir kaç tuşla ebatlamaya gönderebilir. Daha sonrada delme işlemleri için CNC’ye veya delik delme makinesine gönderebilirsiniz. Bu özellik için lütfen arayın detay konuşalım henüz tam hazır değildir.

PATLATMA
Bir dolabın parçalarını patlatıp inceleyebilir, delik yerlerini kütüphaneye girebilirsiniz, böylece CNC veya delik makinesine hazır hale gelir. CNC delik işlemleri ekstra ücrete tabidir.

OTO DİZAYN
Oto dizayn v5 te yenilendi, önceden de vardı ama çok iyi değildi. Yeni oto dizayn bir içim su oldu. Beyaz eşyaları, baca, pis ve temiz su yerlerini siz belirliyorsunuz sonra tek tuşla program size göstererek dolapları tek tek yerleştiriyor. Tasarımı beğenmezseniz, dolapları siliyor farklı bir şekilde tekrar yerleştiriyor, ne zamana kadar? Siz beğenene kadar…

TEKLİF
PDF dosyasına hem yazılı teklif bilgilerini hemde istediğiniz kadar sayfa ekleyerek her sayfaya 1-2 resim koyabilirsiniz. Bu teklif aynı zamanda taksitli ödeme bilgilerinide otomatik hesaplayıp teklife yazmaktadır. Bir PDF dosyası olduğu için email ile müşterinize göndermek çok kolay olacaktır.

KIZIMIZ MUTFAKTA GEZİYOR
Artık Optima Dekor’da bir bayanı mutfakta veya herhangi bir tasarım içinde yürütebilir, dolap kapaklarını açtırabilirsiniz. Dosyayı sağ tuş Hedefi Farklı Kaydet seçerek bilgisayarınıza indirin, sonra yine sağ tuş ile Window Media Player da izleyin.

KIZIMIZ MUTFAKTA OYNUYOR
Diyelim çizimi bitirdiniz sıra biraz eğlenmeye geldi, istediğiniz müzik eşliğinde kızımızı oynatabilirsiniz.

ÇEKMECE DESEN SIKIŞMASI
Diyelim 2 farklı çekmece yüksekliği var biri 20cm kapak yüksekliği diğeri 40cm olsun, bu çekmecelere yatay desenli bir texture uygulandığında 20 cm olanda desen daha basık görünüyordu. Bu sorun giderildi.

ÇEKMECE RAY
İç kesim ölçüleri için önce ray sistemi tanımlıyorsunuz, sonra bu rayı çekmeceye uyguladığınız zaman, çekmeceninin iç parça kesim ölçüleride otomatik geliyor . Çekmece ebatı farketmez, ölçüler otomatik olacaktır.

COUNTRY TARZI MUTFAKLAR
Son zamanlarda moda olan country (kantri olarak okunur) tarzı mutfaklarda tasarlanabilir, gerekli modeller Optima’da hazır vardır. gerekirse programa 3D model eklenebildiği için siz internetten country modelleri de indirip kullanabilirsiniz.

BUZLU CAM
Şeffaf cam yerine buzlu camlarda kullanabilirsiniz.

OPTIMA’DA DOLAP ADEDİ NEDEN AZ?
Bu yenilik değil ama uzun zamandan beri Optima’ya yapılan kataloglarında az dolap var eleştirisine verilen bir cevaptır. Eğer zamanınız varsa lütfen bir gözatın dolap sayısının azlığının (veya sınırsız olmasının) sebebini öğrenin. Ayrıca bir dolabın tüm özelliklerini değiştirerek kendi oluşturduğunuz kütüphaneye kaydedebilirsiniz, böylece çok sık kullandığınız dolap türlerini hiç aramadan kütüphaneden otomatik çekebilirsiniz.

Versiyon 5 için bu önemli yenilikleri yapabildik. Fakat burada bahsedilmeyen 100’den fazla hata giderme ve küçük yenilik yapılmıştır. Eğer sizin çok önem verdiğiniz bir yenilik varsa lütfen bize bildirin.

SİZİN FİKİRLERİNİZ ÇOK ÖNEMLİ

Lütfen bize email ile bildirin, boşa gitmeyecektir. Her mailinize cevap verilecektir.