OPTİMA'DA İŞLER NASIL YÜRÜYOR?


 • GENEL BİLGİ
 • Satın alma prosedürü nasıl?
 • Satın aldıktan sonra ne olacak?
 • Programı hangi şekilde veriyorsunuz?
 • Bana verilen DVD veya şifreyi kaybedersem programı tekrar satın almak zorunda mıyım?
 • Dongle sistemi nasıl çalışır?
 • Bana verilen Dongle kaybedersem programı tekrar satın almak zorunda mıyım?
 • Versiyon 5'te ne yenilikler var?
 • İade nasıl oluyor?
 • Bilgisayarıma format atarsam ne olacak?
 • Programı başka bir bilgisayara yükleyebilir miyim?
 • Programın yeni çıkacak versiyonları için ücret ödemem gerekir mi?
 • Güncellemeler ücretli mi?
 • Program yabancı programlardan Türkçe'ye çevirme mi?
 • Bilgisayarımı değiştirirsem veya çalınırsa ne olacak?
 • Hard disk formatlanınca yeniden yükleme nasıl yapılacak?
 • Programı kullanmak ne kadar zor, kurs veriyor musunuz?
 • Program için en uygun donanım hangisidir?
 • Yeni kapak modelleri..Renk ekleme
 • Programı başkalarına satmak veya devretmek
 • Serbest şekil çizimi
Çok sık sorulan sorulara cevap verdiğimiz bu sayfamıza hoşgeldiniz. Bir çok sorunun cevabını basit tutmaya çalıştık, eğer tam olarak anlaşılmayan bir nokta varsa lütfen bizi arayın daha çok bilgi verelim.
Demoyu kullanıp beğendiyseniz, bizi arayın detayları konuşalım, satın almaya karar verirseniz peşinatı veya ücretin tamamını banka veya postane yolu ile gönderin. Size kargo ile program DVD'si ve sözleşme göndereceğiz. Demoyu silip tam sürümü yükleyin ve tekrar bizden email/telefon yolu ile şifre isteyin.
Size satın alırken zaten bir kurs veriyoruz. Daha sonra program içindeki eğitim videolarını izleyin. Daha sonra da takıldığınız yerleri bir kağıda not alın ve 5-10 soru olduktan sonra internetten bağlanıp yardım alın. Bu aşamadan sonra artık programı öğrendiniz demektir.
Size yükleme için DVD ve Lisans Sözleşmesini kargo ile gönderiyoruz. Ücret alıcıya ait. Yükleme için 2 şekilden birini seçmelisiniz. Şifreli sistem veya Dongle sistemi. Şifre sisteminde bilgisayarınıza şifre verilir(formattan sonrada geçerli). Dongle sisteminde yine bilgisayara şifre verilir ama dongle USB girişine takarsanız program açılır, takmazsanız açılmaz. Dongle avantajı yazılımı 2 bilgisayarda kullanmanıza imkan tanır.
Kesinlikle hayır. Aynı bilgisayar olduğu sürece yeni DVD ve şifre ücretsiz gönderilir. Sadece kargo ücreti ödersiniz.
Dongle(dangıl diye okunur) Tıpkı normal şifreli sistem gibi programı hangi bilgisayarlarda kullanacaksanız o bilgisayarlara dongle için şifre verilmektedir. Dongle dediğimiz bir USB flash bellektir aslında. Siz bu USB'yi hangi bilgisayara takarsanız program orada açılır. Şu an mevcut fiyatlarımızda 2 bilgisayarınıza dongle için şifre vermekteyiz. Şifreli sistemde olan müşterilerimiz dongle'a geçmek isterse 150 TL karşılığnda geçiş yapılır. İlave dongle aynı ücrete tabidir. Eğer 2. lisans için indirim isterseniz, dongle değil şifreli sistemi seçin.
Kesinlikle hayır. Fakat dongle kaybetmenin elbette bir bedeli olmalı. Şu an için 200 TL ücret alınmaktadır. Dongle kaybetmeden kaybettim demeyin çünkü dongle da bir arıza çıkarsa bize geri gönderip tamir ettirmeniz gerekecek. Kaybedilen dongle'ı tamire göndermek biraz komik olacaktır. Herkes dürüstlüğünü koruduğu sürece herşey daha yolunda gidecektir. Biz size güveniyoruz, sizde bize güvenin...
En büyük farklar , 3 boyutta tasarım, internetten otomatik güncelleme, dongle ile 2 bilgisayarda kullanım. Bunlar haricinde başka birçok yenilik vardır. Lütfen bu sitenin Diğer/v5 Yenilikler menüsüne gözatın.
Programı sebepsiz 30 gün içinde iade edebilirsiniz. İadede 390 TL işlem ücreti geri ödenmez. Sınırsız şifre veya dongle verildiyse iade yapılmaz.
Size verilen DVD ve şifre ile tekrar yükleme yapabilirsiniz. Şifre formattan sonrada geçerlidir bu nedenle tekrar yüklemeler için bize ihtiyacınız yok.
Hayır, başka bir bilgisayara yasal yükleme yapmak için aynı firma adına ilave lisanslar almanız gerekir. İlk lisanstan sonraki her lisans şifreli sistemde %50 indirimlidir. Dongle sisteminde ekstra dangıllar için indirim söz konusu değildir.
Evet, sonradan gelecek tüm versiyonlar %30 gibi bir ücrete tabi olacaktır.
Hayır, aynı versiyona yapılan düzeltmeler, eklemeler ücretsizdir. Ama diyelim siz versiyon 5 aldınız ve 2 sene sonra versiyon 6 çıktı. v6'ya geçmeniz için sizden % 30-40 arası bir miktar istenecektir. Mecbur değil tabiki siz isterseniz geçersiniz.
Şunu gururla belirtelim, Optima Dekor %100 yerli imalattır.(Tabii ki programın yapımında kullanılan yabancı programlar ve bazı yerlerde yurdışından alınan destekler haricinde.)
Yeni aldığınız bilgisayara sorgusuz şifre veriyoruz. Çalınırsa geçmiş olsun deyip yine sorgusuz şifre veriyoruz. Bu hakkınızı dikkatli kullanmanızı bekliyoruz. Sonuçta her ay yeni bilgisayar alacak haliniz yok. Bir bilgisayarın ömrü en az 6-7 senedir.
Size ilk seferinde verilen şifreyi atmadıysanız kimseyi aramaya gerek kalmadan aynı şifreyi kullanabilirsiniz. Eğer şifreyi kaybettiyseniz, ücretsiz yeniden yollarız.
Programı kullanmak hiç zor değil, en fazla bir hafta içinde heryerini öğrenir, birkaç ay içide de ustası olursunuz. OPTIMA DEKOR bir ilkokul öğrencisinin dahi hemen öğrenebileceği şekilde tasarlandı. Tabii bu basit tasarım modeli programın basit olduğu anlamına gelmesin, resimlerden programın ne olduğu zaten ortada. Bu sebeplerden kursa gerek yok, fakat biz yinede bilgisayarda izleyebileceğiniz sesli ve görüntülü kurs videoları hazırladık. Ayrıca her ihtiyaç duyduğunuzda interneten bağlanıp ücretsiz destek alabilirsiniz.
Program her türlü donanım üzerinde çalışır. Günümüz bilgisayarları oldukça hızlıdır hepsi Optima Dekor v5'i en iyi şekilde çalıştırır. Yeni bilgisayar alacaksanız, işlemci olarak i7 (i3 veya i5 te olur) tavsiye ederiz, ekran kartı harici DirectX 11 olmalı. Eğer bilgisayarınız 2010'dan sonra alındı ise versiyon 5 %99 sorunsuz çalışacaktır.
Programda çok sayıda kapak modeli bulunmaktadır. Fakat yinede aradığınızı bulamazsanız veya yeni çıkan modelleri eklemek isterseniz, resmini bulduğunuz kapakları programa(jpeg olarak) ilave edebilirsiniz. Yine internetten indirdiğiniz veya resmini çektiğiniz tüm jpeg formatındaki resimleri, renkleri kolayca programa ekleyebilirsiniz. Kendinize yeni renk kataloğu oluşturabilirsiniz.
Programı bedelli veya bedelsiz başkalarına satamaz, devredemez veya veremezsiniz. Ancak bizimle iletişime geçerseniz belli durumlarda devir olabilir.
Optima Dekor'da tıpkı Autocad/3Dx Max benzeri ama çok daha kolayca 2 boyutlu modeller/şekiller tasarlayıp 3 boyuta döndürün.